Konut KredisiKredi BilgileriKrediler

1000 TL Taksit İle Ev Alınır Mı?

1000 TL Taksit İle Ev Alınır Mı?

Ev almak her zamankinden çok daha kolaydır. Alacağınız evin fiyatını iyi analiz ettikten ve değerlendirdikten sonra taksitler hainde bu ödemeleri yapabilirsiniz. Bu konuda yapılan araştırmalar da bir ev almak için insanların ortalama bir bütçeye sahip olması yeterlidir. Bu bütçe ile borcunuzu taksit taksit ödeyebilir ve evinizi satın alabilirsiniz.

Taksitle Ev Almak

Alacağınız evin parasını tek seferde ödemek yerine banka ile anlaşma yaparak azar azar uzun vadede ödeyebilirsiniz. Ancak her ay belli bir miktar gelirinizi hiç kullanamayacak ve tamamen bu borca yatıracaksınız. Bunun için yapacağınız anlaşmanın bütçenize uygun olmasını ve ödemede kolaylık göstereceğinden emin olmalısınız. Bunun yanında geliriniz ile ödeyeceğiniz taksit tutarının da orantılı olması oldukça önemlidir. Tüm bu noktalara dikkat etmediğiniz takdirde ödemelerde zorluklar yaşayabilirsiniz.

Faiz Sorunu

Ödeyeceğiniz taksit tutarı az olsa da ne kadar uzun vadeli ödeme planı hazırlarsanız ya da banka ile anlaşırsanız sizden alınacak olan faiz oranları da o kadar artacaktır. Bu konuda banka ile yapacağınız anlaşmaya özellikle dikkat etmelisiniz. Aksi halde evin borcunu ödeyememekle kalmayıp tüm gelirinizi bu borca yatırmak zorunda da kalabilirsiniz. İnsanların evlerini kredi çekerek almaları yerine tasarruf ile almaları her zaman için çok daha yaralıdır. Ancak alındığı takdirde de bu taksitlerin yani banka ile yaptığınız anlaşma içinde bulunan aylık ödeme tutarınızın miktarını dikkate almalısınız.

Ev Sahibi Olmak

Yapacağınız tüm anlaşmalar sizin lehinize olup da bankanın aleyhine olmayabilir. Bu durumlarda yapmanız gereken size en uygun olan banka kredisini çekmektir. Eğer aylık maaşınız bu kredi taksitini ödeyebilecek kadarsa kredi çekebilir ve bu taksitlerin ödemesini yapabilirsiniz. Ancak eğer aldığınız aylık ücret ile ödeyeceğiniz taksit miktarı birbiri ile uyuşmuyorsa bu noktada düşeceğiniz durum oldukça tehlikeli ve kötüdür. Çünkü evin parasını ödeyememekle kalmayıp aynı zamanda borç altına da girmiş olacaksınız. Bunun önüne geçebilmek için yapmanız gereken tek şey borcunuz ile gelirin,izin belli bir oran içinde olmasıdır. Yani alacağınız para ile vereceğiniz para birbirini dengelemelidir. Aksi halde durumlar sizin için kötüleşecektir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı