Kredi BilgileriKrediler

120 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Günümüz şartları ile hem günlük geçimimizi sağlayıp hem de ekstra çıkan masraflarımız için para ayırabilmek pek mümkün değildir. Gider harici borçlanma veya rutin harici ihtiyaçlarımız için genel olarak ilk başvurulan özel ya da resmi kurumlar sadece bankalardır, bunun yanı sıra hepsinin müşterilerine sağladığı olanakların ortak ismi ihtiyaç kredisidir.
Bankaları seçerken dikkat edilen husus talep edilen faiz oranı ve kredinin vadesidir. İhtiyaç kredisi veren bankalar arasında tercih yaparken elbette kişi olarak lehimize olan koşulları seçeriz, uzun vadeli seçenekler öderken daha fazla kolaylık sağlasa da toplamda geri ödemenin faiz oranını yükseltir.

 


Odeabank Ve 120 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi
Bütün bankalar belirli kurallar çerçevesinde vade konusunda standarda bağlı olarak hareket ederler, bu kural dahilinde maksimum olarak 60 ay öngörülse de 120 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar 2019 listesinde Odeabank liderliği elinde tutmaktadır.
Elbette ki faiz oranı talep edilen miktara ve uzun vadeye bağlı olsa da 120 ay gibi bir vade ile tercih edilenler arasındadır, bu bankanın tadilat ve eğitim kredisi adı altında verdiği bu ürün belirli koşulları istemektedir.

Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Diğer Bankalar
Her ne kadar bankalar birbiri ile uyumlu hareket etseler de çoğu banka ihtiyaç kredisinde maksimum taksit sayısını 48 aya bağlı tutsa da özel ve devlet bankalarından bazıları 60 aya kadar uzayan seçenekler sunmaktadır. 120 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar 2019 listesine dahil edilemeseler de hatırı sayılır kolaylıkları ve uygun faiz oranları ile tüketicilerin seçenekleri arasında yer alır.
Sizlere önerebileceğimiz ilk banka Ingbank’tır, düşük faiz oranı ve 60 ay vadesi ile oldukça caziptir. Bunun haricinde Ziraat bankası da bir diğer seçenekler arasında yer alır, eğer talep edilen tutar 50.000 TL gibi rakamlara çıkarsa da sizlere Akbank ve Garanti BBVA bankasını önerebiliriz.
Tabi ihtiyaç durumundaki önceliklerinizi göz önünde bulundurarak uygun seçenekler arasında seçim yapılmalıdır. Çünkü her banka kendi protokolleri dahilinde bir yerden istisna gösterirken diğer bir konudan kendini koruma göstermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı