Kredi BilgileriKrediler

36 Ay Taksitle Motorsiklet Kredisi

36 Ay Taksitle Motorsiklet Kredisi

Bankalar; ihtiyaç kredisi ve konut kredisi gibi müşteriye destek sağlayan kredilerin yanına motosiklet kredisini eklediler. Bu kredi ile sıfır motorsiklet alabileceğiniz gibi, ikinci el motorsiklet almanız da mümkün. Ancak kullanılan kredinin şartları motorsikletin sıfır veya ikinci el oluşuna göre değişmektedir. Kredi; maksimum 48 ay vadeli olabilir. Sıfır motorsikletler için bankalar dışında çeşitli finansman kuruluşları da kredi verebilmektedir. Ancak ikinci el motorsiklet kredileri sadece bankalar verebilir.

Motorsiklet Kredisinin Özellikleri

Motorsiklet kredisinin vadesi maksimum 48 ay olsa da birçok banka kredi vadesini 36 ay ile sınırlandırmıştır. Ayrıca bu kredi sadece TL cinsinden kullanılabilir. Bankalar; alınacak motorsikletin satış fiyatının %50 ile %70’i arasındaki tutarlara kredi vermektedir. Yani satış fiyatının tamamı için kredi kullanılmaz. Sıfır motorsiklet satın almak için bankaya başvuran kişi alacağı motorsikleti bankaya teminat olarak göstermiş olur. Banka bunun karşılığında kredi verir.

İkinci el motorsikletler için kredi kullanılması durumunda ise; aracın kasko değeri üzerinden hesaplama yapılır.

Motorsiklet kredisine başvuru yapmak için; motorsiklet kredisi veren herhangi bir bankanın şubesine gitmek gerekmektedir. Giderken bankasın istediği belgelerin yanınızda olması menfaatinize olacak ve işlemlerinizi hızlandıracaktır.

Motorsiklet Kredisi Faiz Oranları

Motorsiklet kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Genel olarak hepsinde kredi faizi dışında kredi tahsis ücreti veya dosya masrafı adı verilen masraf kalemleri tahsil edilir. Kredi başvurusu yaparken bunlara dikkat etmek gerekir.

Qnb Finansbank bünyesinde 36 ay vadeli 10.000 TL motorsiklet kredisi kullanmak isterseniz aylık 429 TL ödeme yapmanız gerekir. Faiz oranı %2.14 olarak hesaplanmıştır. %0,5 oranında da kredi tahsis ücreti yansıtılır.

Yapı Kredi Bankasının motorsiklet kredisi faiz oranı % 1,95’tir. Ayrıca kredi açılış dosya ücreti adı altında %0,5 oranında masraf alınır.

Türkiye Finans’tan motorsiklet kredisi kullanacak kişinin ödeyeceği faiz oranı %1,70’tir.36 ay vadeli, 10.000 TL kredi çeken kişi aylık 394,85 TL ödeme yapar. Bunun içerisine 52,50 TL tahsis ücreti dahildir.

İş bankası, Türkiye Ekonomi Bankası, Garanti Bankası motorsiklet kredisi veren diğer bankalardır.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı