Kredi Bilgileri

Aracım Üzerine Kredi Çekebilir miyim?

Kredi kullanmak isteyen kişiler bankaya başvurduklarında bazı teminatlarda bulunmaları gerekir. Bu teminatın şekline banka ve müşteri ortaklaşa karar verir. Evim üzerine veya aracım üzerine kredi çekebilir miyim diye düşünen kişiler için evi olan kişi evini, arabası olan kişi arabasını bankaya teminat göstererek kredi çekebilirler.

Kredi Çekerken Aracın Teminata Verilmesi
Aracı olan kişiler, aracını bankaya teminat vererek yani bankaya ipotek ettirerek aracının üzerine kredi çekebilirler. Aracın modeli, değeri alınacak kredinin miktarını belirlemede önemli bir ölçüttür.
Araç üzerine alınan kredinin vadesi yasal olarak 60 ayı geçemez. Ancak her banka kendi çalışma stratejisine göre bu vadede değişiklik yapma hakkına sahiptir. 60 ay üst sınırdır.

En Az Faizle Kredi
Bazı ihtiyaçların maliyetleri yüksek olunca bu maliyeti karşılamak için bankalardan faizle kredi alma yoluna giden pek çok kişi vardır. Zaman zaman faiz kredileri çok yüksek olabilir. Yüksek faiz oranıyla kredi almak tüketicinin zararına olabilir.

O yüzden sene sonlarına doğru ya da ekonomik gidişatın artı değerde olduğu dönemlerde kredi çekmek tüketici açısından daha faydalı olacaktır. Kredi çekerken en az faizle kredi veren bankaları araştırmakta da fayda vardır. Özellikle kamu bankaları diğer bankalara oranla daha az faizle kredi vermektedir. Yine bazı özel bankalar da düşük faizli krediler vermektedir.
Kredi Çeşitleri
Kredi çekerken en çok araç, ev ve ihtiyaçlar için krediler çekilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı