Pratik Bilgiler

Aras Kargo Takip

Aras Kargo Takip
Ülkemizde bulunan kargo şirketlerinden birisi de Aras Kargo’dur. 30 yılı aşkın süredir kargo taşımacılığı alanında hizmet veren firma farklı şehirlere gönderilen kargoların güvenli bir şekilde taşınmasını ve alıcısına ulaşmasını sağlamasından dolayı tercih edilmektedir. Aras kargo aracılığıyla kargo gönderenler ya da internet alışverişi yapanlar kargolarıyla ilgili bilgi almak istediklerinde aras kargo takip sistemini kullanabilmektedirler.

Aras Kargo Takip Sistemi
Aras kargo takiplerini yapmak isteyen kişiler firmaya ait olan araskargo.com.tr adresi üzerinden kargolarını takip edebilmektedir. Bunun için web sitesinin ana sayfasında bulunan gönderi takip bölümüne daha önceden öğrendikleri kargo takip numaralarını girmeleri gerekmektedir.
Takip numarasını girip onay verdiklerinde kargoyla ilgili son bilgi yazı şeklinde ekranda yer almaktadır. Ekranda yer alan detaylar bölümünden ise kargoya ait detaylara ulaşabilmek mümkündür.

Gönderici Ve Alıcı Hakkında Bilgiler
Takip numarası girilip detaylar seçildikten sonra açılan sayfada yer alan gönderi bilgisi, kargonun son durum bilgisi ve kargo hareketleri sekmelerini seçerek ilgili bölümlerde yer alan bilgileri alabilmektedir. Gönderi bilgisinde gönderici ve alıcıya ait gönderici adı, teslim tarihi, alıcı adı ve şubeler hakkında bilgi alınabilmektedir.
Kargo hareketlerinde ise gönderilen kargonun transfer hareketleri hakkında bilgi edinilebilmektedir. Kargo son durum bilgisinde ise kargonun o an için bulunan durumu hakkında bilgi edinmeyi sağlamaktadır. Kişiler web sitesine girdiklerinde takip numaraları sayesinde tüm bu bilgilere ulaşabilmektedir. Ayrıca iletişim numaralarını kullanarak da kargoya ulaşıp bilgi alabilmektedir.
Aras kargonun da mobil uygulaması bulunduğu için kişiler takiplerini telefonlarına indirdikleri mobil takip uygulaması aracılığıyla yapabilmektedir. Ayrıca bu uygulamayı kullanan kişiler canlı destek hizmetinden yararlanabilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı