BankalarDenizbankPratik Bilgiler

Denizbank ATM Para Çekme Limiti

Denizbank ATM Para Çekme Limiti
Birçok bankada olduğu gibi Denizbank müşterileri de bazen ATM’den yapacakları işlemlerde (para çekmek, para yatırmak, havale yapmak, vb.) bir takım hatalarla karşılaşırlar. Para çekme esnasında karşılaşılan bir hatada mevcuttur. Bu hata tam olarak ”çekmek istedikleri tutar günlük para çekme limitinizden fazladır” şeklindedir.
Böyle bir durumla karşılaşan banka müşterisi kendi hesap ve kartları için tanımlanan günlük ATM’den para çekme limitinin ne kadar olduğunu sorgularlar. Denizbank, müşterilerine para çekme işlemini ATM üzerinden yapacakları her sefer için en fazla 1,000 TL limit imkanı sunmuştur. Benzer şekilde her hesap için bir gün içinde çekilebilecek toplam tutar en fazla 1,990 TL şeklinde belirlenmiştir.

Başka Banka Müşterileri İçin Durum Nedir?
Farklı bankaların müşterileri Denizbank ortak ATM’si üzerinden para çekmek işlemi gerçekleştirmek isterlerse günlük toplam limit bu müşteriler için de 1,990 TL’dir. Bu müşteriler için farklı olan durum ise tek hamlede ATM’den sadece fazla 490 TL çekebilmeleridir. Birçok müşteri bu limitten hoşlanmaz. Daha yüksek limitle ilgilenenler için bu limiti nasıl arttıracakları konusunu bir soru işaretidir. Aşağıda bu limit arttırma işlemi hakkında kısa bilgi mevcuttur.


Denizbank Günlük Para Çekme Limiti Artırma

Denizbank banka müşterileri, günlük para çekme limitinin yetersiz olduğuna karar verir ve bu konuda değişiklik yapılmasını isterlerse değişiklik için banka ile görüşme sağlayabilirler. Bu görüşme çözüm sağlayıcı olacaktır.
Bu işlem Denizbank’a ait tüm Denizbank şubelerden ve tabi ki internet bankacılığından yapılabilir. Yapmanız gereken ise sadece bir form oluşturmak ve limit yükseltme talebinde bulunmak. Banka prensibi gereği size 24 saat içerisinde sağlayacağı dönüş ile size istediğiniz konu ile ilgili yanıtta bulunacaktır.

Limit arttırma konusunda sahip olacakları tutumu etkileyecek bir takım müşteri verileri olacaktır. Bunlar hesabınızın durumu, son 3 ay gibi bir sürede (ya da daha farklı bir limit süre baz alınabilir.) Denizbank ATM’lerini kullanarak çekmiş olduğunuz para miktarı gibi konular olabilir. Farklı banka müşterileri için ise böyle bireysel bir başvuru durumu söz konusu olmayıp, banka tarafından belirlenen limit genele hitap eder.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı