Pratik Bilgiler

Hgs Bakiye Sorgulama

HGS Bakiye Sorgulama
HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) köprü ve otoyol geçişlerinde araçların gişe kısmında durmadan geçmesini sağlayan önemli bir sistem olmaktadır. Özelliklerinden bir tanesi araçların plakalarını tanıyarak yapılan her geçişte HGS aboneliğinden bakiye çekilir. Böylece hızlı şekilde durmadan ve vakit kaybetmeden geçiş gerçekleştirilmiş olur. Araç sahipleri HGS ile ilgili olarak bakiye nasıl yüklenir sorusunun cevabını her zaman merak ediyorlar. Bu işlemi gerçekleştirmek oldukça kolay olmak ile beraber HGS bakiye sorgulama işleminde kaç TL bakiyenin olduğu da rahatlıkla görülebilmektedir.
E-Devlet İle Birlikte HGS Bakiye Sorgulama İşlemi
İnternet üzerinden HGS bakiyesini öğrenmek adına e-Devlet adresi üzerinden sorgulama işlemi gerçekleşebilmektedir. Fakat HGS bakiyesi sorgulama işleminde gerekli olan önemli bir nokta PTT sistemi içerisinde üyeliğinizin bulunmasıdır. Üyelik işlemleri için TC. Kimlik Numarası, e-posta adresi ve sizlerin belirlediği şifre bilgileri ile yapılabilmektedir.
İşlemi gerçekleştirdikten sonra HGS bakiye sorgulama işlemi istenilen zaman gerçekleştirilebilir. Bu işlem için e-Devlet içerisine giriş yaptıktan sonra HGS hesap bilgileri sorgulama kısmına gelmeniz gerekir. Bunun ardından yapmanız gereken adım ise TC. Kimlik Numarası ve e-Devlet şifresi ile birlikte giriş yapmaktır. Ardından sizlere ait olan HGS aboneliğinde bulunan bakiyenizi göreceksiniz.
Telefondan HGS Bakiye Sorgulama İşlemi
HGS bakiyesini sorgulayarak öğrenmek isteyenler telefon ile birlikte bu işlemi gerçekleştirebiliyorlar. Direk olarak HGS Çağrı Merkezi numarasını ( 0850 460 60 60) çevirdikten sonra bakiye sorgulama işlemi gerçekleştirilebilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı