BankalarEsnaf Kredisiihtiyaç Kredisiing BankKonut KredisiKrediler

ING Bank Konut Kredisi Hesaplama

ING Bank Konut Kredisi Hesaplama

Eğer elinizde mevcut belli bir miktarda paranız yoksa ve ev alıp geleceğe yatırım yapmak istiyorsanız; önce borçlanmanız sonrasında rahatlığını yaşamanız gerekir. Ev almaya karar verdiğinizde, internet üzerinden size cazip gelen ilanları inceleyebilir ve sonrasında konut kredisi araştırmalarına girişebilirsiniz. Senelerce kira ödeyip hiç rahata ulaşamamak yerine, krediniz bitene kadar kredi ödemeyi tercih edebilirsiniz.

Konut Kredisi Nedir?

Konut kredisi, satın alınacak olan evin güvence altına alınması şartıyla bankalar tarafından evi satın alacak olan kişiye verilen bir kredi türüdür. Kredinin süresi, genellikle sabit faiz oranıyla 5 ile 30 yıl arasında değişebilir. Konut kredisine başvurmak için, satın almak istediğiniz eve karar verdikten sonra uygun kredi imkanları sunan bankaları araştırmanız gerekir. Size göre en uygun faiz oranıyla kredi imkanı sunan bankayı bulup başvurmalısınız. Kredi başvurunuz onaylandıktan sonra işin içine gayrimenkul değerlendirme uzmanları girer.

Gayrimenkul değerlendirme uzmanları, sizin satın almak istediğiniz değerini belirlerler ve bu değerin dörtte birini peşin olarak ödemeniz gerekir. Ayrıca belirlenen yasalara göre, evin değerinin %75’i kadar konut kredisi verildiği için, ücretin geri kalanı için elinizde peşinat olması gerekiyor. Anlaşmanız devam ettiği sürece belirlenen faiz ve vade oranına göre aylık olarak ödemelerinizi gerçekleştirmelisiniz.

Hangi Durumlarda Konut Kredisi Verilmez

  • Eğer satın alınacak olan yer, mesken adı altında satılmıyorsa, bir dükkan, arsa vb. olarak satılıyorsa konut kredisi verilmez.
  • Satın alacağınız ev yönetmeliklere uygun değilse, konut kredisi alamazsınız.
  • Satın alacağınız ev herhangi bir akrabanızınsa konut kredisi alamazsınız.
  • Satın alacağınız evin en az %80’i tamamlanmamışsa, konut kredisi alamazsınız.

ING Bankta size en uygun konut kredisi seçeneğini görmek için, mortgage uzmanlarına danışabilirsiniz.

Eğer geliriniz sabitse ve faizleriniz de sabit olsun istiyorsanız ”Eşit Taksitli”, eğer siz kendi istediğiniz gibi ödeme planı oluşturmak istiyorsanız ”Eşit Anapara Ödemeli”, eğer taksitin gittikçe artmasını ya da azalmasını istiyorsanız ”Ara Ödemeli Kredi” konut kredisi seçeneklerini seçebilirsiniz. Böylece alacağınız evi belirlediğiniz zaman, istediğiniz vakitte ING Bank’a giderek istediğiniz konut kredisi seçeneğini seçebilirsiniz.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı