BankalarişbankPratik Bilgiler

İşBankası Yatırım Hesabı Nasıl Açılır

İşbankası Yatırım Hesabı Nasıl Açılır?
Türkiye’nin en köklü bankaları arasında yer alan İşbankası yatırım hesabı açmak isteyen müşterilerin ilgisini çekmektedir. İşbankası yatırım hesabı ile müşterilerine birikimlerini birçok farklı fona yatırım yapmasına imkan tanımaktadır. Yatırım hesabında: Hisse senedi, Varant, Altın, Döviz, Yatırım fonu, Bono-Tahvil, Hisse halka arzı gibi yatırım araçları bulunmaktadır.
Birikimlerinizi istediğiniz şekilde değerlendirme imkanı sunmaktadır. Yapmak istediğiniz işlemleri internet şubesi aracılığıyla ya da mobil şube aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. İşbankası yatırım işlemleri için sadece bir hesabınızın bulunması gerekmektedir. Eğer bir hesabınız yok ise sizlere en yakın İşbankası şubelerine gidip bir hesap açtırabilirsiniz.

İşbankası Yatırım Hesabı Açma
Eğer bir İşbankası hesabınız yoksa ilk olarak bir şubeye gidip hesap açtırmanız gerekmektedir. Eğer mevcutta bir İşbankası hesabınız var ise şubeye gitmenize gerek yoktur. Yatırım işlemlerinizi mobil internet aracılığıyla istediğiniz her yerde yatırım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Yatırım işlemlerinde belirli bir tutarda işlem ücreti ve işlem komisyonu kesilmektedir. Bu tutar yatırım araçlarında farklılık göstermektedir. Yani yatırım olarak Hisse senedi ya da Altın hesabı açmak istediğinizde işlem komisyon tutarları farklı olacaktır. Bu yüzden yatırım aracı seçerken bu tutarları da göz önünde bulundurmanız kazancınız açısından size fayda sağlayacaktır.

Yatırım Hesabından Para Kazanma
Yatırım hesabı açarak biriktirdiğiniz tasarruflarınızdan para kazanabilirsiniz. Uzun vadeli yatırımlar yapabileceğiniz gibi kısa vadeli yatırımlarda da bulunabilirsiniz. Bu tamamen sizin inisiyatifinizdedir. Tabi ki uzun vadeli yatırımların getirisi daha fazla olacaktır. Her bir yatırım aracının riski birbirinden farklılık göstermektedir. Bu yüzden her türlü riske karşı iyi bir analiz yapılmalıdır.
İyi bir araştırma yaparak döviz alım-satım, altın alımı gibi işlemlerle oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz. Hangi yatırım aracını kullanacağınız tamamen size kalmış. İşbankası yatırım hesabıyla geleceğe iyi bir birikim yapabilir tasarruflarınızı doğru bir şekilde değerlendirebilirsiniz

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı