Konut KredisiKredi BilgileriKrediler

Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar

Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kredi ile ev almak isteyenler için süreçte pek çok sıkıntı olabilir. Kredi kullanıcısı için en önemli unsur gelir düzeyi ve kredi notudur. Ödeme konusunda sıkıntısı bulunmayan müşterilere gelir düzeyine göre kredi kullandırılır. Fakat bazen müşteriler için gelir düzeyi kullanılacak krediye uygun gelmemektedir. Böyle durumlarda devreye kefiller girebilir. Aynı şekilde kredi notu düşük olan müşteriler için de kefil bir çözüm yolu olacaktır.


Konut Kredilerinde Kefil
Konut kredileri kefil istene kredi grupları içinde yer alır. Pek çok müşteri için kefil bir zorunluluk olarak karşımıza çıkar. Fakat emekli olan vatandaşlar bu kredi için daha az sorun ile karşılaşır. Elbette emekli olan ama kredi notu düşük olan vatandaşlar için de bu krediyi kullanmak kolay değildir. Kefilsiz kredi için kredi notu en belirleyici unsurdur.


Kefilsiz Kredi Alma Şartları
Kefilsiz olarak kredi kullanmak isteyenler için bankalar kredi limiti belirlemiştir. Enpara.com kefil istemeden müşterileri için 30 bin liraya kadar kredi vermektedir. Ayrıca bu kredi için banka evrak da istemeyecektir. Aynı şartlar altında CebteTeb, N Kolay kredi(Aktif Bank) da kefilsiz olarak kredi vermektedir. 30 bin liralık kredi veren bu bankalar kredinin geri ödemesini de 48 aya kadar vadeli hale getirir.


Kefilsiz Kredi İçin İstenen Evraklar
Kredi kullanmak için bankalar kefil istemediği takdirde kefil yerine teminat istemektedir. Teminat olarak ev, araba ya da arsa gibi taşınmazlar gösterilebilir. Bu şekilde alınan krediler ile teminata banka tarafından ipotek koyulur. Müşterilerin kredi notu bu konuda belirleyici faktördür. Kredi notunun güven verici düzeyde bulunması önemlidir. Güvenli kullanıcı kefilsiz olarak da kredi kullanabilir.
Kefilsiz kredi kullanmak isteyenler kimlikleri ile başvuru yapacaktır. Kimlik yerine ehliye gibi üzerinde TC kimlik numarası bulunduran belgeler de geçerlidir. Kredi kullanımı açısından riskli durumda olmayan kişiler bankaya kredi için başvuru yapabilir. Kredi alımı sırasında mutlaka gelir belgesi istenir. Ayrıca ipotek için de taşınmaz mallar için yasal izin belgeleri istenir. Ev için eş imzası gibi izinler de mutlaka istenir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı