BankalarKredi BilgileriKrediler

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar
Bankaların kredi vermek için belirlediği şartlar arasında en önemlisi kefil istenmesidir. Bu şartı yerine getiremeyen kişiler istedikleri krediyi alamazlar. Kefil bulmak artık daha da zorlaştığı için bankalar alternatifler üreterek, müşteri kazanımlarını sürdürebiliyor. Kefilsiz kredi veren bankalar sağladığı bu imkân ile müşterileri tarafından ön planda tutuluyor. Kefil olmadan kredi çekmek için belirlenen diğer şartlar da yerine getirilmesi gerekir.

İhtiyaçtan Doğan Kredi Sistemi
Tüketiciler, bazı gereksinimlerinden ve elinde yeterli miktarda nakit olmamasından dolayı kredi çekmek isterler. Bankaların büyük çoğunluğu kefilsiz onay vermediği için ihtiyaç sahipleri sıkıntı yaşayabilirler. Tüketicilerin bu zor durumla karşılaşması, bankaların yeni alternatifler üretmesini sağlıyor. Kefil istemeyen bankalar sayesinde, müşteriler kısa sürede nakit paraya ulaşabilirler.

Kefilsiz Kredi İmkânı Sağlayan Bankalar
Kredi talepleri için uygulanan şartlar yerine getirildiği sürece, bankalar kolaylık sağlamayı sürdürüyor. Bunlar, şu şekilde sıralanabilir:
ING Bank, düşük miktardaki nakit ihtiyacını gideriyor. 60 ay vade seçeneği ile evrak talebinde bulunmayan bu banka, kredi notunun iyi olması şartını arıyor.
Enpara.com dijital bir bankacılık işlemi yürütüyor. QNB Finansbank’a ait olan bu sistem sayesinde online form doldurulduktan sonra kredi alınabiliyor.
CEPTETEB yeni nesil bir dijital banka olma özelliğine sahiptir ve internet üzerinden başvuru yapılarak, istenilen kredi miktarına ulaşılıyor. Bu sistemde de kredi notunun iyi olması önemlidir.
Odeabank’ta kefilsiz ve şartsız en üst limit 15.000 TL’dir. Kredi notu ön planda olan bu bankadan nakit çekmek için şubeye gidilmesi gerekiyor.

Kefilsiz Kredi Çekme Şartları Hangileridir?
Kefil aramayan bankaların müşterilerde aradığı şartlardan en önemlisi, kredi notunun iyi seviyede bulunmasıdır. Bir diğer şart ise, ödemelerde aksaklık yaşanmaması için gelirin düzenli olması gerekir. Bütün istenenler yerine getirildiği takdirde rahatlıkla kredi talebinde bulunulabilir. Kamu ve özel bankaların kefil isteme şartı, özel sektör çalışanlarına yöneliktir.
Bunun nedeni bir kamu çalışanının yararlandığı olanaklara göre daha farklı sayılan durumları barındırmasıdır. İşten çıkarılma endişesi yaşayabilen özel sektör çalışanı, uzun süreli bir kredi çekme işlemini her zaman düşünemeyebilir. Kefilsiz kredi imkânı sayesinde bu tür hassas durumlara çözüm yolu sağlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı