Kredi Bilgileri

Kredi Erken Kapama Hesapla

Kredi Erken Kapama Hesapla
Kredi ürünleri tüketicilerin ihtiyaçlarından doğan ve bankalar aracılığıyla kullanılan finansal destek ürünleri olarak bilinmektedir. Bu ürünler zaman zaman ihtiyacın ortadan kalkması durumunda erken kapatma durumunu ortaya çıkarmaktadır. Mevcut kredinin erken kapatılması, tüketicinin kalan kredi taksitlerine tahakkuk edecek olan faiz ödemesini yapmaktan kurtaracaktır.

Kredi Erken Kapama Nasıl Yapılır?
Tüketicinin kullanmış olduğu tüm kredi ürünlerini, kredi sözleşmesine aykırı olmayacak şekilde erken kapatma hakkı bulunmaktadır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus kullanılan kredi ürününün hangisi olduğudur.
Bireysel kredi erken kapama hesapla talebi söz konusu olabilir ancak konut kredilerinde erken kapamadan dolayı belli bir ceza tutarı ödeme bulunmaktadır. Konut haricindeki kredilerde herhangi bir ceza ödemeksizin krediyi erken kapama ve faiz ödememe avantajını yakalamak mümkün. Krediyi erken kapatmak isteyen tüketicinin krediyi erken kapatma talebini doğrudan ilgili bankaya iletmelidir.

Kredi Yapılandırma
Kredi kapatmak isteyen tüketicilerin bankalar tarafından sunulan kredi kapama seçeneklerinden biri de yapılandırmaktır. Yapılandırma mevcut borcun daha düşük bir faizle ve farklı taksitlerle yeniden düzenlenmesidir.
Kredi yapılandırma yaparken:
Mevcut ve yeni kredi faiz oranı
Mevcut ve yeni kredi ödeme taksit sayısı
Mevcut ve yeni kredi borç tutarı gibi hususların çok doğru bir şekilde kıyaslanması ve doğru yapılandırma seçeneğinin tercih edilmesi tüketiciyi avantajlı konuma getirecektir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı