ihtiyaç KredisiKredi KartıKrediler

Kredi Kartı Başvurusu Neden İptal Edilir

Kredi Kartı Başvurusu Neden İptal Edilir?

Türkiye’de yaşayan 32 milyondan fazla kişinin kredi kartı kullandığını çok rahatlıkla söyleyebiliriz. Hatta her bir kişinin birden fazla kredi kartı oluyor. Kredi borçlarını düzenli olarak ödeyen kişiler için bankalar pek sorun yaratmıyor fakat kredi kartı ödemelerini yapmayanlar veya düzensiz yapanlar için durum öyle gözükmüyor. Bu yüzden düzensiz olarak ödeme yapan kişilerin kredi kartı başvurularını, kredi notları düşük olduğu için reddediyor.

Kredi Kartı Başvurusu Yaparken Nelere Bakılmalıdır?

Kredi kartı başvurusu yapmadan önce kesinlikle ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunu gözden geçirmeniz gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse, limiti 10.000 TL olan bir kredi kartı başvurusunda bulunursanız, ona göre bir aylık gelirinizin olması sizin için çok iyi olur. Kredi kartınızda bulunan limitin kesinlikle aylık gelirinizle orantılı olması gerektiğini kafanızdan çıkarmayın.

Bankaya Eksik Bilgi Vermeyin!

Kredi kartı kullanabilmek için başvuru yaparken, çok fazla form dolduruyoruz. Bu formları kesinlikle doğru olarak doldurmanız gerekiyor. Çünkü bankanız kredi kartınızı verirken, bu bilgileri her zaman kontrol etmektedir. Verdiğiniz bilgilerde bir yanlışlık çıkarsa bu ortaya çıkıyor ve bankanız kredi kartı vermeye sıcak bakmamaktadır. Bunun için verdiğiniz bilgilerin tamamen doğru olmasına önem gösterin.

Faturalarınızı Ödemeden Başvuru Yapmayın

Kredi kartı başvurusu yaparken kesinlikle bütün faturalarınızı tam olarak ödeyin. Ödenmemiş bir faturanız varsa kredi kartı başvurunuz direkt olarak reddediliyor. Maliye borcunuza, taşıt verginize gibi bir sürü yere bankalar bakmaktadır.

Geçmişinizin Temiz Olduğuna Emin Olun

Hepimiz farklı şekillerde kredi kartı kullanıyor ya da ihtiyaç kredisi çekiyoruz. Çektiğiniz kartların borçlarını düzgün ödemeniz sizi bir adım öne atacaktır. Ödemediğiniz ya da geciktirdiğiniz bir borç varsa bu sizin adınıza iyi olmayacaktır.

Diğer Kartınızın Limitine Bakın

Kredi kartınızın reddedilmesin en büyük nedenlerinden diğer kartınızın limitinin her zaman dolu olmasından kaynaklanır. Her aldığınız kredi kartının belirli bir limiti olmaktadır. Bu yüzden her zaman bütçenize göre kredi kartı almaya özen gösterin.

Maaşınızı nereden alıyorsanız, oradan başvurun

Maaşınızı aldığınız banka size kredi kartı vermektedir. Bunun dışında işe yeni girdiyseniz ve maaş için hesap açtıysanız, bankalar otomatik olarak sizlere kredi kartı çıkarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı