Kredi Kartı

Kredi Kartı Faizleri

Kredi Kartı Faizleri
Günümüz tüketicilerinin en çok kullanmış olduğu bankacılık ürünlerinin başında gelen kredi kartlarıyla ilgi kullanıcıların merak etmiş olduğu pek çok soru bulunmaktadır. Bu soruların başında kredi kartı faizleri ne oranda olduğu ve kredi kartı faizlerinin neye göre hesap edildiğidir. Bu sorulara verilecek cevaplar kart kullanıcılarını bu ürüne ilişkin faizler hakkında bilgi edinmesini sağlayacaktır.
Kredi Kartı Nakit Avans ve Alışveriş Faiz Oranı
Bankaların temel ürünleri arasında yer alan kredi kartları, kullanım durumuna göre farklı faiz bileşkelerini oluşturmaktadır. Günümüz kredi kartı kullanıcılarının kredi kartlarının farklı durumlar için kullandığı göz önünde bulundurulduğunda, kullanıma göre farklı faiz oranları uygulanmaktadır.
Kredi kart sahiplerinin kart kullanımları:
Alışveriş

Nakit avans ihtiyacı
Fatura vb. ödemler şeklinde yaptıkları görülmektedir.
Kredi kartı mülkiyeti bankaya ait olması nedeniyle banka kullanılan limite ve kullanım süresine bağlı olarak aylık faiz oranı uygulamaktadır.

Kredi Kart Limitleri
Bankalarca tüketicinin finansal işlemlerini kolaylaştırma amacıyla sunmuş olduğu kredi kartlarının müşteri bazında kullanım limitleri bulunmaktadır. Bu limitler dahilinde her kart kullanıcısı nakit çekim, taksitli nakit avans veya fatura ödeme, alışveriş yapma gibi işlemleri hızlı, güvenilir ve kolay bir şekilde yapabilmektedir. Kredi kart limitleri ilk kullanım için banka tarafından belirlense de daha sonra kart sahibi bu limiti düşürme veya yükseltme imkanına sahiptir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı