BankalarKredi BilgileriKredi KartıKredi Notu

Kredi Kartı Ne Kadar Sürede Çıkar?

Kredi Kartı Ne Kadar Sürede Çıkar?
Kredi kartı kullanımı günümüzde her geçen gün artmaktadır. Bankalar kredi kartı satma yarışı içerisinde olup, müşterilerine cezbedici avantajlar, para puanlar gibi imkanlarla kendilerine çekmektedir. Günümüzde birçok tüketici 1 den fazla kredi kartına sahiptir. Hal böyle olunca tüketiciler kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanmaktadır. Bu yüzden devlet yeni düzenlemeler getirmekte kredi kartı taksit sayılarını arttırmaktadır. Ayrıca yeni düzenleme ile birlikte tüketicinin gelirine göre kredi kart limitlerine sınırlama getirilmiştir.
Kredi Kartı Başvuru Koşulları
18 yaşını doldurmuş olmak veya anne, babanın kredi kartı sözleşmesini imzalaması
Kredi notu araştırması sonucu kişinin riskli seviyede olmaması
Limiti yüksek kredi kartı başvurularında gelir belgesinin beyan edilmesi gerekmektedir.

Kredi kartı başvuruları bankanın şubelerinden, internet bankacılığı üzerinden veya ATM’lerinden gerçekleştirilebilir. Kredi kartı başvurularında şubeden teslim veya adrese teslim şeklinde 2 yöntem vardır. Bu tamamen sizin tercihinize kalmıştır. Eğer kredi kartınızı şubeden alacağınızı belirtirseniz tahmini teslim tarihi bir hafta 10 gün içerisinde şubeye teslim edilecektir. Cep telefonunuza gelen bilgilendirme mesajı ile şubeden gidip kredi kartınızı alabilirsiniz.
Kredi kartına hemen ihtiyacınız var ise şubeden teslim almak daha kısa süreceği için bu yöntem daha iyi olacaktır sizin için. Eğer adrese teslim isterseniz bu süre 15-20 gün sürmektedir.

Adrese teslimde sürecin bu kadar uzun olmasının sebebi banka kaynaklı değil, anlaşılmış olan kargo şirketlerinden kaynaklanmaktadır. Kredi kartları 3. şahıslara teslim edilememektedir. Bu sebeple muhakkak sizin gidip almanız gerekmektedir.
Kredi kartı gelmeden kullanma söz konusu olur mu sorusunun cevabı ise; evet kullanabilir, nakit avans çekebilir, kredi kartı iptalini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi yapabilmeniz için bankanın eski müşterisi olmanız ve internet bankacılığını kullanıyor olmanız gerekmektedir. İnternet bankacılığına giriş yapıp kartlarım bölümünden istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartı Veren Bankalar
Ziraat bank, Halkbank, Vakıfbank, Akbank, Denizbank, QNB Finansbank, Şekerbank, Garanti bankası, HSBC, İng bank, İş bankası, Türkiye Ekonomi Bankası, Yapı kredi bankası, Odeabank, Fibabank, Enpara.com
PTT Kredi Kartı
Günümüzde yaygınlaşan bir diğer kredi kartı da PTT karttır. Bütün bankalar ile anlaşması olan PTT kredi kartı borçlarınızı bu bankalardan da ödeyebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı