Kredi Kartı

Kredi Kartına Nasıl Taksit Yapılır

Kredi Kartına Nasıl Taksit Yapılır?
Bankalar harcama yapmayı kolaylaştırabilmek adına kredi kartı hizmeti sunarlar. Kredi kartı limitleri kişilerin gelir düzeyine göre belirlenen limitlerle kişi adına tanımlanır. Kredi kartı harcamaları yapılırken dikkatli olmak gerekir. Çünkü aşırıya kaçılarak yapılan harcamalar kredi kartı limitinizin dolmasına neden olur.
Kredi kartı taksitlendirme işlemi limiti dolmuş kredi kartı ödenemeyecek durumda veya yapılan harcamanın farklı aylar içerisinde ödenmek istendiği durumlarda yapılan bir işlemdir. Kredi kartı taksitlendirme işlemi İnternet bankacılığı, telefon bankacılığı veya banka şubesinden yapılabilmektedir. Kredi kartı borcunuzun taksitlendirme işlemi kredi notunuzun düşmesine neden olabilir.
İnternet Bankacılığı Yöntemi ile Kredi Kartı Taksitlendirme İşlemi
İlgili bankanın mobil veya web tarayıcı uygulamasından kredi kartı iptal işlemi yapılabilmektedir. İlgili bankanın mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra internet bankacılığı şifreniz istenir. Giriş yaptıktan sonra kartlar, kredi kartı menüsüne giderek kartlarım sekmesine girin.


Kartlarım sayfasında size ait olan kredi kartı ve hesap kartlarınızın listesini görebilirsiniz. Burada taksitlendirmek istediğiniz kredi kartınızı seçtikten sonra ekstre sekmesini tıklayarak taksitlendirme işlemini gerçekleştireceğiniz sayfa gelecektir. Burada kredi kartınızı kaç taksite bölmek isterseniz onu belirtmelisiniz daha sonra kredi kartı borcunuz taksitlendirilecektir.
Belirtmemiz gereken bir hususta kredi kartı borcunuzu taksitlendirdiğinizde banka sizden faiz talep edecektir. Bu faiz oranı bankadan bankaya değişiklik gösterebilir. Faiz taksitlendirme yapılırken borca dahil edilir. İlgili bankanın web sitesinden aynı yolu izleyerek kredi kartınızı taksitlendirebilirsiniz.


Telefon Bankacılığı Yöntemi ile Kredi Kartı Taksitlendirme İşlemi
İlgili bankanın telefon bankacılığı numarasını arayarak taksitlendirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri hizmetlerini aradığınız zaman size yapmak istediğiniz işlem sorulacaktır. Burada kredi kartı işlemlerinin kodu hangisi ise onu tuşlamalısınız. Daha sonra kredi kartı işlemleri menüsünde kredi kartı borcumu taksitlendirme işleminin kodunu tuşlayın.
Ardından sizi müşteri temsilcisine bağlayabilir veya telefon bankacılığı sistemi üzerinden kaç taksite bölmek istediğinizi sorarak sizin belirlediğiniz taksit sayısına böler. Müşteri temsilcisine bağlanırsanız sizden kişisel bilgileriniz teyit etmek amacıyla istenir. Doğru bilgileri verdiğiniz takdirde kredi kartı taksitlendirme işlemi gerçekleşir.
Banka Şubesine Giderek Kredi Kartı Taksitlendirme
Kimliğiniz ile size en yakın banka şubesine gitmeniz gerekir. Burada kredi kartı borcunuzu istediğiniz vadeye böldürebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı