Esnaf Kredisiihtiyaç KredisiKonut KredisiKredi Bilgileri

Kredi Notu Kötü Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Kötü Olanlara Kredi Veren Bankalar
Adını sık duymaya başladığımız kredi notu, kişi veya kuruluşların bankalarla arasında olan mali dengenin bazı kriterler çerçevesindeki analizidir. Bu notun amacı kredi kullanılmak istendiğinde referans olmasıdır. Herkesin kredi notu yüksek olmayabilir ve krediye ihtiyacı olabilir. Kredi notu kötü olanlara kredi veren bankalar da bulunmaktadır.
Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir?
Fibabanka, Odeabank, Alternatifbank, Burganbank, ICBC Turkey, Habibbank, Akbank, CEPTETEB kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar arasındadır. Siz de kredi almak istiyor fakat notunuzun düşük olmasından dolayı kredi çekemiyorsanız bu bankalara başvuru yapabilirsiniz.


Kredi Çekmek İçin Ne Gerekir
Kredinizi çekmek için yapmanız gerekenler öncelikle kendinize uygun bankayı bulmak ve bankanın sizden istediği belgeleri eksiksiz ve zamanında teslim etmektedir. Her bankanın istediği belgeler aynı olmayabilir. Bu nedenle en doğrusu bankanızla görüşüp bankanızın sizi yönlendireceği şekilde hareket etmektir.


Her Banka Herkese Kredi Verir mi?
Her banka herkese kredi vermeyebilir. İlk olarak 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekir. Bazen bu yaş sınırı 20 olarak ta istenmektedir. Bunun yanı sıra kredi notu kötü olanlara bazı bankalar kredi verirken bazı bankalar vermemektedir. Bankaların çoğu kredi notunuzu göz önünde bulundurarak işlem yapmaktadır. Bu nedenle öncelikle ihtiyacınız olan krediyi belirlemeli kredi notunuzu öğrenmeli, size uygun bankayı araştırmalısınız. Sizin özel durumunuza göre ayrıcalıklar sunan bankalar da mevcuttur.


Kredi Notu Kötü Olanlardan İstenen Belgeler
Kredi çekebilmek için bankaların sizden istediği bazı evraklar vardır. Gelir belgesi, nüfus cüzdanı, ikametgah, maaş bordrosu, SGK dökümü ve daha başka evraklar istenebilir. Özel sektör çalışanı, memur, çiftçi, emekli ya da serbest meslek çalışanı iseniz belgelerinizi ona göre hazırlamanız gerekir.
Kredi notu düşük olanlardan istenen belgeler ise yine bankaya göre değişmektedir. Genel olarak çoğu bankanın kredi notu kötü olanlardan istediği tek şey çalıştığını ve gelir durumunu belgelemeleridir. Gelir belgesi olmayan, çalışmayan kişiler için de ayrıca kredi imkanları vardır. Ev hanımı veya üniversite öğrencisi iseniz bu krediden faydalanabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı