Para Transferi

Para Transferi Nedir? Nasıl Yapılır

Para Transferi Nedir? Nasıl Yapılır.
Bireyler kendi aralarında Bir birlerine Para göndermek istediğinde eskinden olduğu gibi elden ele değil şimdilerde Bankalar arası Transfer sağlayarak Yapmaktadır.Bir Çok para transferi Yöntemi mevcut olduğu için bunlardan Bir kaçına değinelim.
Hesaptan Hesaba Yapılan Havale
(Aynı Banka içi Hesaptan hesaba Para Transferi)
Örneğin Aynı Banka Hesabından aynı Banka Hesabına Kişinin Hesap Numarası Yada İban Numarası girilerek Yapılan ve bankaya göre değişiklik gösteren cuzi masraf ile transfer sağlanmaktadır..
Havale Ücreti Almayan Bankalar arasında qnb Finansbank en Para Bu yöntemi hayata geçirmiştir ve uzun süredir faliyetttedir.
Diğer Para Transferi Yöntemi ise Eft ile Başka x Bir Bankaya Yapılan Transferdir.
EFT işleminin yapılabilmesi için bankaya verilmesi gereken bilgiler;
• Alıcı Adı-Soyadı, Unvanı
• Alıcı Banka Adı
• Alıcı Şube Adı
• Alıcı Hesap No / IBAN
• İşlem Tutarı / Para Birimi
• Açıklama
Yalnız Unutulmaması gereken Bir durum söz konusu Eft Havale gibi Hemen mevcut hesaba geçmeyebilir, eft Saatleri mevcut örneğin aksam 17:00 sonrası Yapılan eft ertesi gün sabah 08:00 dan sonra hesaba düşer bunu ivedilikle unutmamak gerekiyor.
Western Union Uluslar arası Para Gönderme Yöntemi
Yurt Dışından Gelen veya Yurt dışına gönderilmek istenen Para TRANSFER yöntemlerinden birisidir.Çok eski zamanlardan beridir Western Union en bilindik Para aktarma aracıdır.Bir Çok Bankaya ait cep Şubede denk gelmişsinizdir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı