Kredi BilgileriKredi NotuKrediler

Qnb Finansbank Bireysel Kredi Hesaplama

Bireysel kredi; gerçek kişilerin mal ve hizmet alabilmek için gerekli olan finansmanın sağlanmasına yönelik bankalar tarafından verilen kredi türüne verilen isimdir. Bu kredi; her iki taraf için de bazı şartlara bağlıdır ve bu şartlar sözleşme ile güvence altına alınır.
Bireysel Kredi Türleri
Gerçek kişiler tarafından alınabilen bireysel krediler ihtiyaç şekline göre farklılık gösterir. 4 ana başlık altında toplamak mümkündür:
İhtiyaç kredisi: Bireysel ihtiyaçlarını karşılamak isteyen gerçek kişiler tarafından kullanılan kredilerdir. Diğer kredilere göre banka açısından daha fazla risk oluşturduğu için faiz oranları yüksektir.
İpotekli ihtiyaç kredisi: Tapu cinsi kat irtifak veya mülkiyetine sahip olan konutun, bankaya teminat gösterilmesi ile kullanılan kredi türüdür. Burada önemli olan alınan kredini ticari faaliyette kullanılamayacak oluşudur. Diğer ihtiyaç kredisi türleri gibi sadece gerçek kişiler tarafından kullanılabilir. Vadesi genellikle 48 aydır.
Taşıt kredisi: Sıfır km araçlar veya ikinci el otomobiller satın almak için kullanılan kredi türüdür. Sıfır km araç alındığında; alınan araç rehin gösterilir ve kefile gerek yoktur. Ancak ikinci el otomobil alındığında yine aracın rehin gösterilmesinin yanında ayrıca kefile de istenir.
Konut kredisi: Vadesi farklı sayılabilecek tek kredi konut kredisidir. 120 aya kadar vadeyi çıkarmak mümkündür. Kullanılmış yada kullanılmamış konutların teminata verilmesi ile kullanılan kredi çeşididir. Yine sadece gerçek kişiler tarafından kullanılması mümkündür.
QNB Finansbank Bireysel Kredi Hesaplama
Bireysel kredi denince ilk akla gelen ve en çok ihtiyaç duyulan bireysel kredi çeşidi ihtiyaç kredisidir. QNB Finansbank müşterilerine ihtiyaç kredisi verirken müşteri skorunu göz önünde bulundurur. Bunun için müşterinin kredibilitesine bakılır. Herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması durumunda kişi bankasından ihtiyaç kredisinin kullanabilir. Qnbfinanbank ihtiyaç kredisi nasıl hesaplanır şimdi ona bakalım.
15.000 TL tutarında kredi çekmek isteyen kişi bu krediyi 60 ay vade ile ödeyecekse; aylık ödemesi 428,18 TL olur. Burada müşteri skoruna göre alınabilecek en düşük faiz oranı olan 1.64 aylık faiz oranı kullanılmıştır. Bu durumda geri ödeme 25.691,20 TL’dir.
QNB Finansbank bünyesinde kullanacağınız ihtiyaç kredisinin vadesi isteğe göre 3-60 ay arasında değişebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı