FinansbankPara TransferiPratik Bilgiler

Qnb Finansbank Havale EFT Masrafı Ne Kadar?

Qnb Finansbank Havale EFT Masrafı Ne Kadar?

Finansbank 1987 yılında kurulmuştur. 2016 yılında ise QatarNational Bank ortaklığı ile ismini QNB Finansbank olarak değiştirmiş ve büyümüştür. Müşterilerine çok değişik alanlarda hizmet vermektedir. Bunlardan en kolay ve en kullanılanı ise para transferleridir.

Qnb Finansbank Para Transferleri

Qnb Finansbank bünyesinde şube, internet bankacılığı ve mobil bankacılık denen telefon bankacılığı ile para gönderip almak mümkündür. Qnb Finansbank’tan farklı herhangi bir bankaya gönderilen para transferlerinde EFT denir. Havale ise Qnb Finansbank bünyesinde gerçekleştirilen para transferleridir.

Bankalar çok değişik yollardan kar elde ederler. Her kurumun ayakta kalması ve büyümesi elde ettiği kara bağlıdır. Bankaların kar kaynaklarından birisi bahsi geçen para transferlerinden elde edilen masraf kesintileridir. Bu masraf kesintileri işlemine ve tutarına göre değişiklik gösterir.

Qnb Finansbank EFT Ücretleri

Eft işlemi değişik kanallardan yapılabilir. Bu kanallar şube, cep şube, internet bankacılığı ve mobil bankacılıktır. Hepsinin masraf kesintileri farklıdır. Aşağıda hesaptan hesaba yapılmak koşulu ile tüm kanalların masraf kesintileri belirtilmiştir.

Şubeden yapılan EFT işlemi için asgari 70 TL, azami 600 TL masraf kesintisi yapılır. İnternet şubesinden yapılan EFT işlemlerinin 6,25 TL masrafı vardır. Cep şubeden yapılan EFT işlemlerinde de yine internet bankacılığında olduğu gibi masraf kesintisi 6,25 TL’dir.

Telefon bankacılığından yapılan EFT işlemlerinde tutara göre en az 50 TL en çok 80 TL masraf tahsil edilir. ATM den yapılan EFT işleminin masraf kesintisi 18 TL’dir.

Qnb Finansbank Havale Ücretleri

Qnb Finansbank; şubeden yapılan havale işlemlerinden alt limit olarak masraf almazken üst limit olarak 40 TL masraf kesintisi yapar.

İnternet şubesinden en fazla 2,75 TL havale ücreti keser. ATM’den havale yapılmak istenirse ödenecek masraf tutarı en fazla 10 TL’dir. Telefon bankacılığından yapılan havale işleminin masrafı 48 TL’dir. Cep şube havale masrafı ise 2,75 TL’dir.

Qnb Finansbank bünyesinde kurulan ve dijital bankacılık alanında hizmet veren enpara.com ise bahsi geçen hiçbir işlemden masraf almamaktadır. Enpara.com aracılığı ile yapılan tüm EFT havale işlemleri masrafsızdır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı