Esnaf KredisiKrediler

Sıfır Faizli Esnaf Kredileri

Sıfır Faizli Esnaf Kredileri
Sıfır faizli esnaf kredileri, esnaflar için önemli bir konudur. Çünkü ülkemizde krediye ihtiyacı olan mesleklerden biri de esnaflardır. Bu yazımızda esnaflar için sıfır faizli kredi veren bankaları derledik.
Esnafa Faizsiz Kredi Veren Bankalar
Sıfır faizli esnaf kredileri veren bankalar sırasıyla;
Halkbank
Vakıfbank
QNB Finansbank
TEB
Akbank
Şekerbank’tır.
Başvuru öncesi kredi başvuru şartlarının incelenmesi unutulmamalıdır.

Bankaların Esnaf Kredileri
1.Vakıfbank: Faizsiz 4 farklı esnaf kredisi bulunmaktadır. Bunlar; taksitli ticari krediler, işyeri alma kredisi, ticari araç kredisi ve ticari kredili bankomat 7/24 kredisidir. Taksitli ticari krediler; yıllık ya da 3-4 ayda bir planlanır. Araç kredisi Vakıfbank kapsamında Filo kredi olarak belirlenmiştir. Ticari kredili bankomat 7/24 kredisi ise hesabında nakit olmayanlar için geçerlidir.

2.Şekerbank: 60 ay vadeli kredi seçeneği bulunmaktadır İlk 4 ay ödeme yapılmamaktadır. Üst limit, 750.000 liradır.
3.QNB Finansbank: 120 ay vadeli imkânı bulunmaktadır. 6 ay sonra ödeme başlamaktadır. Üst limit, 150.000 liradır. Ayrıca bazı şartları bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi ise krediye başvuracak esnafların alkol ve tütün gibi ürünler satmaması gerekir. Bunun yanında işyerinin 6 ay ile 5 yıl arası faaliyette olması gerekmektedir. Bunların aksi durumlarında başvurular değerlendirmeye alınmaz.
Sıfır faizli esnaf kredileri seçenekleri kısaca bunlardır. Elbette, başka bankalarda da esnaf kredileri bulunmaktadır. Ancak en az %0,80 faiz oranı bulunmaktadır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı