BankalarHalkbankKredi BilgileriKrediler

Sigortasız İşçiye Kredi Veren Bankalar

Sigortasız İşçiye Kredi Veren Bankalar
Günümüz şartlarında bankalardan kredi çekmek zorlaşmaya başladı. Önceleri memurlar, herhangi bir bankaya sadece nüfus cüzdanları ile başvuru yaparak kredi çekebiliyorlardı. Fakat artık bankalar memurların görevlerine devam edip etmediklerini, kredi notlarını sorgulamaya başladı.
Emekli olup, herhangi bir işyerinde sigorta primi yatırılmadan çalışmaya devam eden kişiler için bazı bankalar çok düşük miktarlarda kredi sağlamaktadır. Bu kredilerin amacı daha çok ihtiyaç kredisidir. Sigortasız kredi veren bankaları sizler için araştırdık.
Sigortasız Çalışana Kredi Veren Bankalar
Denizbank
Akbank
İş Bankası
Yapı Kredi Bankası
Türkiye Ekonomi Bankası
Şekerbank
İng Bank

Gibi bankalar belirli şartlar altında sigortasız çalışan kişilere kredi imkanı sunmaktadır. Bankaların istediği şartlar arasında; kefil, herhangi bir taşınmaz, gelirlerini gösteren belgedir. Kefilsiz ve Gelir belgesiz kredi almanızda mümkündür. Bu işlem için çekeceğiniz bankanın internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Önce çekeceğiniz bankadan bir vadesiz mevduat hesabı açmalısınız. Daha sonra internet bankacılığına giriş yapıp karşınıza çıkan sayfadan kredi talebinde bulunabilirsiniz. Bu işlemi sadece internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. 10 dakika içerisinde kredi çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bankalar bu müşterilerine düşük meblağlarda kredi sağlamaktadır.


Esnaflar İçin Kredi Kullanma Durumu
Esnaflar yani Serbest meslek grubunda çalışan kişiler için de bu durum söz konusudur. Esnafların SGK ya da BAĞ-KUR ödemeleri isteğe bağlıdır. Ekonomik durumlarına göre esnaflar sigorta primlerini yatırıp, erteleyebilmektedirler. Bu kişiler sahip oldukları kazançlarını belgeleyebilecekleri için kredi kullanmaları daha kolay olacaktır. Konut kredisi, Taşıt kredisi, Esnaf kredisi, Ticari Kobi kredisi, İhtiyaç kredisi gibi kredilerin hepsine başvuru yapabilirler.


Sigortasız Kefilsiz Kredi Kullanma Durumu
Sigortasız ve herhangi bir kefil göstermeden kredi çekmek isterseniz İpotek ( üzerinize kayıtlı herhangi bir gayrimenkul veya taşınmaz olmalı) göstererek daha kolay kredi çekebilirsiniz. Ancak şunu belirtelim kredi geri ödemelerinizi yapmadığınız takdirde bankalar ipotek verdiğiniz bu taşınmaza el koyma hakkına sahip olacaktır.
Ancak kredi talebinde bulunduğunuz bankalar gerekli gördükleri süreç içerisinde müşterilerden kefil veyahut çalıştıkları iş yerlerinden onaylı olacak şekilde imzalanmış gelir belgesini talep edebileceklerdir. Detaylı bilgi için bankaların şubelerinden veya müşteri hizmetlerinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı