Kredi Kartı

Üzerime Kayıtlı Kredi Kartı Sorgulama

Adınıza kredi kartı var mı sorusunun cevabını öğrenmek için tüm bankaların da dahil olduğu KKB sorgulama merkezi bulunmaktadır.

KKB Sorgulama Merkezi
Bu şekilde sadece kendinizin kredi kartı geçmişi, borç ve ödeme bilgilerine ulaşılabilmektedir. KKB, önceden sadece bankacıların kullanabildiği bir sistemdi ama artık müşterilerinin de kullanımına açıktır, herkes kendi bilgilerine ulaşabilmektedir.
Sizin adınıza kimsenin kredi kartı çıkarmaması için;
Nüfus cüzdanı
Ehliyet ya da pasaport
Kaybolduğu anda karakola kayıp bildirimi yapmak gerekmektedir. Bu şekilde sahte kimlik ile yapılan kredi kartı başvurusu ve kredi çekmek gibi bankacılık işlemleri önlenebilir. Bu sayede sizin adınıza kimse kredi kartı çekemez.

Adıma Kredi Kartı Var Mı?
Kişinin kendi adına çekilmiş kredi kartı olup olmadığı sorgulayıcı, bu sorgulamaya bütün bankaların dahil olabileceği bir sistem yoktur. Bütün bankaları arayıp sormakta zorlayıcıdır. Üzerime kayıtlı kredi kartı sorgulama işlemi için Merkez Bankası ve KBB kayıtları kontrol edilebilir.
Eğer bankada çalışan tanıdığınız varsa ya da bireysel müşteri temsilcilerine endişenizi ve fikrinizi iletirseniz sizler için KKB sorgulaması yaparlar, kredi kartınız olup olmadığını tarafınıza iletirler. Kişi kendi adına kredi kartı sorgulama işini yılda bir kere yapmalıdır ki başına beklenmedik olay gelmesin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı