Para TransferiPratik BilgilerZiraat Bankası

Ziraat Bankası Havale EFT Ücretleri

Ziraat Bankası Havale EFT Ücretleri

EFT ve havale gibi para transferleri müşteriler tarafından sıklıkla kullanılır. Bankalar kar elde etmek, ayakta kalmak ve büyümek için bu işlem kalemlerinden masraf kesintileri yaparlar. Ziraat Bankası’ndan başka bir bankaya gönderilen para transferi üzerinden alınan masrafa EFT masrafı denir. Ziraat Bankası’nın kendi bünyesinde, ancak farklı müşteriler ile yapılan para transferlerinden alınan masrafa ise havale masrafı adı verilmektedir.

Ziraat Bankası EFT Ücretleri

EFT işleminin masrafı yapıldığı yere göre değişiklik gösterir. Mesela kasadan yapılan ve internet bankacılığından yapılan EFT işleminin masrafı birbirinden farklıdır. Kasadan yapılan EFT işleminin tutarı 250 TL altında ise alınacak masraf kesintisi 10 TL’dir. 250 TL üstünde ise alınacak masraf kesintisi 40 TL ile 500 TL arasında değişir. Ayrıca kasadan EFT yapmak için 1 günlük bekleme süresi vardır.

Hesaptan yapılan EFT işleminin masrafı 70 TL ile 600 TL arasında değişir. İnternet bankacılığından yapılan EFT işleminin masrafı 6 TL’dir. 50.000 TL üstünden EFT yapılmak istenmesi durumunda ise alınacak masraf 70 TL’dir.

Mobil bankacılıktan yapılan EFT işleminin masraf kesintisi 6 TL’dir. Eğer transfer edilmek istenen tutar 55.000 TL’yi aşarsa alınacak masraf 55 TL olur. Telefon bankacılığı içinde aynı durum geçerlidir. 55.000 TL ye kadar olan gönderimlerde masraf 6 TL iken 55.000 TL üstü gönderimlerde masraf 55 TL’dir.

Ziraat Bankası Havale Ücretleri

Ziraat Bankası’ndan kasadan ödenen havale işlemleri için masraf tutarı 10 TL’dir. Havale tutarı 250 TL’yi aşarsa masraf tutarı 30 TL ile 500 TL arasında değişir.

Hesaptan hesaba yapılan havale işlemlerinde masraf tutarı 40 TL’dir. İnternet bankacılığından yapılan havale işlemlerinde masraf tutarı 2.75 TL şeklindedir. Tutardan bağımsızdır. Mobil bankacılık kullanarak havale işlemi yapmak isteyen müşterilerin ödemesi gereken masraf kesintisi yine internet bankacılığında olduğu gibi 2.75 TL’dir.

Telefon bankacılığı havale masraf kesintisi 6.50 TL’dir.

Havalenin bir alt kolu sayılabilen virman işlemi birçok bankada olduğu gibi Ziraat Bankası’nda da ücretsizdir. Virman aynı kişinin Ziraat Bankası hesapları arasında yaptığı para transferi anlamına gelmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı